Кой онаследява имуществото, когато един от съпрузите почине ?


18 Август 2016, Четвъртък


Предполагам, че в юридическата рубрика на вестника вече сте отговаряли на този въпрос, моля да бъда извинен, ако вече е направено.


Автор: Христиан Митев юрисконсулт

Въпросът ми е, как става онаследяването, когато единият от съпрузите почине?
Иван Пейчев,
Белозем

Съгласно чл. 9 от Закона за наследството (ЗН) преживелият съпруг наследява част, равна на частта на всяко дете. Когато съпругът наследява заедно с възходящи или с братя и сестри, или с техни низходящи, той получава половината от наследството, ако то се е открило преди навършването на десет години от сключването на брака, а в противен случай получава 2/3 от наследството. А когато съпругът наследява заедно с възходящи и с братя и сестри или с техни низходящи, той получава една трета от наследството в първия случай и половината във втория. Ако няма други наследници по предходната алинея, съпругът получава цялото наследство.

Препоръчваме ви да ползвате адвокатска защита и съдействие.
Настоящият отговор не изключва, а предполага консултацията с адвокат.

В категории: Горещи новини , Кантора Десант

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки