Синът на бизнесмена Добрин Иванов – Иван, е известен със скандалния си нрав. През май 2015 г. той нападна с АТВ-то си екип на телевизия СКАТ
Автор: Силвия Горанова
11 нови бунгала по протежение на плажната ивица се строят в момента на Иракли. За това съобщи БНР, позовавайки се на работници. Според собственика на имота Добрин Иванов обаче всичко е законно.
В района на местността Иракли до момента са построени 17 бунгала, 6 апартамента и 2 къщи за гости.
Цялата територия до плажа е оградена, защото е частен имот. Единствено на тесния общински път, който отвежда до плажната ивица, не е поставена бариера.
Преди 10 години беше приет Законът за устройство на Черноморското крайбрежие, който със закъснение наложи регулации, след като цялата крайбрежна зона вече беше раздадена на инвеститори, концесионери и наематели.
Фамилия Иванови – Добрин, Лариса и синът им Иван – са собствениците на 600 дка изкупени частни земи в местността Иракли. Фирмата на Добрин Иванов „Емона 2000“ строи бунгала в района на Кладери, както се води местността, позната на всички като Иракли.
Съпругата му е наемател на плажната ивица, а неговият син Иван чрез фирмата „Дарс инвест“ е изготвил проект за изграждането на къмпинг вдясно от река Вая, където всяко лято се събират любителите на природата, за да къмпингуват, без да плащат такси и наеми.
За новия сезон частните собственици са поставили ограда и цялата територия, в която се намира и единственият ресторант в района, е недостъпна. Багери изравняват терена на големия частен паркинг, който има контролно-пропускателен пункт с охрана.
Опитът за разходка по крайбрежната зона приключва бързо, защото охранителите, както и представители на фирмата собственик на територията обясняват, че не може да се навлиза в частен имот.
Иракли, Карадере и Корал, са трите плажни ивици, които със законодателни промени бяха обявени за екоплажове със забрана да бъдат отдаване под наем или на концесия и на тях да се извършва стопанска дейност. Преди дни на екоплаж Корал частна фирма си загради гористата местност, защото територията е частна собственост.
По повод медийни публикации за незаконно строителство на плаж „Иракли“, РИОСВ-Бургас днес излезе със следното съобщение до медиите, с което на практика признава, че институциите са безсилни да спрат строежите на Иракли:
“Обектите, които са цитирани в публикациите, граничат с морски плаж „Вая“ в землището на с. Емона, община Несебър. Мястото е популярно като „Плаж Иракли“, но в действителност плажът „Иракли“ се намира на юг от плаж „Вая“.
Строителството засяга частни имоти в местността "Кладери" в землище на село Емона, които са били заети в миналото от пионерски лагер. За инвестиционното предложение „Ваканционен комплекс“ в РИОСВ – Бургас е проведена процедура по оценка въздействие върху околната среда (ОВОС) и има издадено положително Решение № БС-10-6/11.08.2011 г. Обектите са част от съгласуваното инвестиционно предложение и представляват еднофамилни къщи с басейн, ограда и озеленяване.
През 2013 г., директорът на РИОСВ – Бургас, наложи принудителна административна мярка за спиране на строителството за отклонение в строителните параметри, като издаде заповед № РД-3/21.01.2013 г. Заповедта беше обжалвана в Административен съд в Бургас и отменена. С Решение № 13356/7.11.2014 г., Върховният административен съд се произнесе в полза на инвеститора.
След произнасянето на съда, РИОСВ-Бургас няма правно или законово основание за спиране на строителството.“
Синът на бизнесмена Добрин Иванов – Иван, е известен със скандалния си нрав, момчето обича да налита на бой, за което после дава обяснения в полицията. През май 2015 г. Иван връхлетя с АТВ-то си срещу екип на телевизия СКАТ, докато журналистите снимаха репортаж за строителството на брега.
Димо Иванов и Мария Пенева от телевизия СКАТ разказват пред Флагман как самозабравилият се бизнесмен е искал да ги сгази с АТВ-то си
Беше като мутра, удряше колегата ми Димо, опитваше да изтръгне камерата, за да унищожи записа, спомня си журналистката от СКАТ ТВ Мария Пенева, която заедно с оператора Димо Иванов, станаха жертви на самозабравилия се син на строителния предприемач в Иракли.
От друга страна също е странно защо Европа не реагира ефективно на изключителната престъпност в България? То нямаше друго....манипулирано по един или по друг начин... Едни ги баламосват с лъжи, други с не знам какво,различни категории престъпности...Пределно, категорично ясна по всички доклади...и без доклади. Едно цивилно общество, изолирано от всякаква престъпност и манталитет за престъпност. И все няма закон? Да открият едни бюра за граждани, да изпращат там сигналите или успоредно с тази линия 112, независимо дали имат право на проверки и т.н. какви процедури. Нов език, така или иначе с проблеми по новата риторика....; Какво има да се разтакават нещата...
2
Брюксел
26.04.2018 17:06:11
0
0
"Брюксел поставя ново изискване за членството ни в еврозоната - заради ниски доходи"
Брюксел сигурно знае, че в законодателно отношение България прие европейските Закони, не за да догонва Европа и развива страната, а пълни с всички престъпления, като по списък. Всички престъпления, които в онези държави законът е санкционирал във времето, примерно за 2-3 века. При нас се гласува точно това, което там е санкционирано, законът е регистрирал/санкционирал за престъпно. За да могат българските фирмите, да бъдат в най-благоприятни позиции спрямо клинта/гражданина, нищо да не правят, българия да не догонва по качество Запада, а да крадат с насилие, тотална безсмислица от хората. Никакво качество - срещу пари! българия се специализира в такава ниша. Даже и гадните МПС-та са също включени...
1
?
26.04.2018 16:32:28
0
0
За защита на крайбрежните зони , след като не е решил съда съгласно закона... По Съвета на Европа или ЕС има международни конвенции за защита на крайбрежните зони. Знам срещу бетона и какво друго - не зная, а за такива случаи на агресия, каква защита имат медии, журналисти??? явно и те трябва да имат най-малкото охрана... И все пак срещу авторитет на медия??? Защо - официално не се процедира предварително? Също. Много неща са неприемливи ... ???