Те го казаха


13 Февруари 2016, Събота


„Това е една тенденция и в Eврозоната, и в света за изключително ниски лихви.


Това е начинът централните банки да кажат на реалния сектор: „Потребявайте, инвестирайте, взимайте кредити, харчете парите“. Реалният сектор обаче, понеже е предпазлив и „парен каша духа“, в годините след кризата отказва да бъде толкова ентусиазиран.“
Банкерът Левон Хампарцумян коментира пред Би Ти Ви обявения от Българската народна банка (БНБ) нулев основен лихвен процент. По думите му това е по-скоро „индиректен намек, отколкото заповед“ към бизнеса

„Прокуратурата трябва да спре да работи като цигански оркестър - на повикване”.
„Приятелски съвет” към държавните обвинители отправи заместник-председателят на АБВ Румен Петков.
„Ако идеята е да се търси красива и скандална жена за този пост (министър на образованието), мисля, че и певицата Гери-Никол би свършила тази работа.”
Отцепникът от БСП и независим депутат Георги Кадиев по време на дебатите по избора на вицепремиера Меглена Кунева за министър на образованието и науката.

„ Човек се интересува от три неща: здраве - за да го бъде, пари - за да оцелее, и от сигурност - за да не дойде някой кретен и да му вземе здравето и парите. Ако някой вицепремиер или премиерска севда ви говори за други, по-приоритетни неща, не им вярвайте. На запад от Калотина няма българи и медии, които да се вържат на традиционните номера и лакардии на премиера“
Петьо Цеков, вестник „Сега“

„Вижте, повод за притеснения за България е въобще съвременна Турция, Ердоганова Турция. Тук не е само до Местан въпросът. Въпросът е, че откак Ердоган под ръкоплясканията на европейския либерализъм установи полудиктаторски режим в нашата съседка, от този момент България си има основание за притеснение чисто и просто, защото Турция е огромна и силна. Това е една много развита страна, това е 12-ата икономика в света, тя е близо 80 милиона души, тоест десетина пъти по-голяма от България, с огромна могъща армия от 600 хиляди и 50 даже, казват някои. Всички тези фактори са повод за притеснение не защото Турция е голяма, защото ние имаме и други големи не съседи, но все пак така някак си съюзници – примерно Германия, тя е много по-голяма и по-мощна, но не се ръководи от Ердоган. А тук има едни османисти, взели властта под ръкоплясканията, повтарям, на Европа, декемализирали турската политика, отказали се от принципите на Кемал Ататюрк. Хора, които се държат като Велика сила. Това е една двойна опасност. Това е първо опасност само по себе си. Да имаш Велика сила насреща си е опасно само по себе си, а да имаш хора, които да си въобразяват, че са Велика сила, какъвто е случаят, е още по-опасно, защото те правят глупости”
политологът Андрей Райчев прави мрачен, но верен анализ

„Първо, на стажантите или въобще не се плаща, или се плащат символични суми. Това на практика е полагане на безплатен труд. Второ, голяма част от тези млади хора вместо да стажуват по специалността си, се занимават с неквалифициран труд, дори само носят кафета на останалите работещи в офиса или предприятието. Стажуването като материя се нуждае от специална регулация. Още повече, че има студенти, които задължително трябва да стажуват, за да се дипломират. А когато правиш нещо задължително и за сметка на това при неизпълнението му губиш права, не е добре, това е дискриминация. Нашите специални предложения са например стажантите да не могат да получават заплата под минималната, или при сегашните нива на един стажант задълително да се плащат поне 420 лева заплата”
Димитър Манолов, президент на КТ „Подкрепа“

„Между другото, сега като кажеш на тийнейджър прашка, веднага се сеща за друго, а не за издялкано от дърво детско оръжие с твърд ластик, което изстрелва камъчета. Играта на фунийки изчезна преди 30 години, както и много други игри. Сега са компютрите с мощни тонколони и джойстик за стрелбата по лоши терористи и извънземни чудовища”
Георги Младенов, „24 часа“

„Няма как с данъци да направиш народа по-здрав. Тази цел може да бъде постигната с реформа на здравната система. По-добре да се правят стандарти за храни, изискващи качество, отколкото да се натоварват дребните производители с данъци. Ако се обложи дребният бизнес, фирмите биха започнали да правят компромис с качеството“
новият шеф на Съюза за стопанска инициатива Мирослав Найденов коментира идеята на здравния министър Петър Москов за въвеждане на данък „вредни храни“

„Подаръци много, важни са уважението и хората около теб. Тази година ще е малко по-различно, защото татко вече го няма, лека му пръст. Но... трябва да продължим напред. Имах много хубави и щастливи моменти през тези 50 години. Направих и грешки, няма безгрешен човек. Но най-важното - сбъднах мечтите си. "Златната топка", "Златната обувка", две хубави деца, добро семейство, верни приятели”
обичаният от всички Христо Стоичков коментира 50- годишния си юбилей


В категории: Отблизо , Горещи новини

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки