Искат преоценка на имоти на братя Галеви, съдът не разрешава


17 Юни 2016, Петък


Кюстендилският окръжен съд не допусна искането на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество (КОНПИ) за нова експертиза на имотите в Ресилово

Автор: Десант

на Пламен Галев и Ангел Христов, станали известни като братя Галеви.
Делото за конфискация на имущество срещу Пламен Галев и Ангел Христов и контролираните от тях дружества стартира през 2013 г. по реда на Закона за отнемане в полза на държавата на имущество, придобито от престъпна дейност. Искът е на обща стойност 4 250 189 лв. и включва девет луксозни автомобила, някои от които бронирани, недвижими имоти и дялове от фирми. Интересите на двамата дупнишки мафиоти и техните наследници се защитават от девет адвокати.

Както е известно, братя Галеви избягаха от страната някъде около 10 май 2012 г., вместо да влязат в затвора.  Седмица по-рано Върховният касационен съд (ВКС) осъди двете бивши „барети” на по пет години затвор за участие в организираната престъпна група за рекет и изнудване, действала от февруари 2007 г. до февруари 2009-а. Мълвата твърди, че Галев и Христов са напуснали България с автомобил BMV-X5 с „ръчен багаж” от около 20 млн. евро и от съседна Гърция са хванали полет за държава от Африканския континент.

На последното си заседание Окръжен съд - Кюстендил изслуша доклада по поставената допълнителна задача към вещото лице за стойността на 10 обекта в имоти на Галев и Христов и не прие възраженията на процесуалните представители на КОНПИ срещу занижената оценка на строителството. Заради представен болничен лист беше отложено изслушването на вещото лице, което трябва да направи оценка на бронираните автомобили на Пламен Галев и Ангел Христов. Предстои и изслушване на вещо лице относно датата на отчуждаване на оръжията. Очаква се след това да бъде възложена икономическа експертиза.

Следващото съдебно заседание е насрочено за 15 юли.
Това е второ дело за конфискация на имотите на Пламен Галев и Ангел Христов. Първото бе прекратено от ВКС в началото на 2014 г., заради невъзможността на прокуратурата да посочи актуален адрес на братя Галеви. На 15 юли същата година делото бе възобновено в Окръжен съд-Кюстендил, след като отново Върховният касационен съд постанови, че отсъствието на обвиняемите не е причина за спиране на дела, които не са на последна инстанция.


В категории: Горещи новини

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки