Наддаването за терена от близо 6 декара беше обявено за 8 март, а целта – върху него да бъде построена поредната голяма жилищна сграда
Автор: Десант
Бургаският областен управител Пламен Янев се ангажира да спре търга за продажбата на държавния имот на ул. „Буревестник“ в кв. Сарафово. Наддаването беше обявено за 8 март, а целта – върху терена с площ 5,6 дка да бъде построена поредната голяма жилищна сграда.
Благодарение на организираната от жителите на квартала петиция и обществения натиск, губернаторът на Бургаска област беше принуден да отмени заповедта си имота да бъде продаден.
Общинските съветници поеха ангажимент да внесат докладна за промяната на статута на земята в Общински съвет Бургас.
От своя страна, Пламен Янев заяви, че очаква Община Бургас да внесе намерение за прехвърляне на терена в едноседмичен срок, а след обществено обсъждане да се определи бъдещото използване на държавните 6 декара.
Това решение е важна стъпка в развитието на квартал Сарафово, показвайки как активната гражданска позиция и отговорният подход на местната власт могат да доведат до позитивни промени в обществения живот и урбанистичната среда, изтъкват от областната администрация в прессъобщение до медиите.
Да не забравяме че Румъния от няколко десетилетия признава съществуването на македонското й малцинство, отделно от по-старо признатото бг,
също и русинското, отделно от по-старо признатото украинско.
Интересно е че Румъния е признала така "македонското" й национално малцинство, както и русинското през една и същата 2000 г.!
Напоследък Румъния е "убедила" Украйна (чрез изнудване с правото й на вето срещу украин. членство в ЕС и с прекратяве на помощ дадена срещу Русия) повече да не признае, тоест: да раз-признае молдовското й малцинство, въпреки че това е нарушение на човешки права и международно право като в Укр. има хора с молд. етническо самосъзнание.
Тоест, Румъния продължава да признае русинското й малцинство като различно от украинското, обаче на Укр. не й беше разрешено да продължи да признае молд. Й малцинство като отделно от румънското.
Тоест, Украйна сама си създава проблеми, като от сам нататък румънското й национално малцинство е по-многобройно (чрез сливане на етническите молдовци в етническите румънци), значи, и по-безобразно в исканията му насочени към Украйна.
Теоретично, проблеми ще има Украйна и с Молдова, поради раз-признаването на молдовското й малцинство, обаче мд. власти изглежда да са румънизирани, така че те няма да дадат Украйна под съд в международните съдилища.
Това че Тараклийският университет е станал клон на български университет, ако не сгреша, е резултат на липса на воля от страна на про-румънските молдовски власти повече да го финанцират!
Въпреки че тараклийските българи си плащат данъците в Молодва!
Защо тараклийските българи нямат етническо-териториална автономия в Молдова, за разлика от гагаузите? Защо тази дискриминация?
И всичко това се случва при положение че Бг. има право на вето относно членството на Молдова в ЕС!!!
Относно румънските учебници по "история", там пише че Бг. и Украйна "са" крадци на рум. изконни земи.
Русини су успели да се изборе за признање мањинског статуса (2000), што је изазвало реакцију украјинских чинилаца, који су 2003. године затражили од румунских државних власти да се одлука о признању русинске мањине повуче, те да се Русини поново подведу под Украјинце. Румунске државне власти нису усвојиле тај захтев.[4][5][6]
Asociaţia Macedonenilor din România – A.M.R., a fost înfiinţată în anul 2000 ca urmare a iniţiativei unui grup de macedoneni inimoşi.
Macedonenii sunt recunoscuţi ca minoritate naţională în România din anul 2000 [...]
Google Translate:
The Association of Macedonians from Romania - A.M.R., was founded in 2000 as a result of the initiative of a group of passionate Macedonians.
Macedonians are recognized as a national minority in Romania since 2000 [...]