Честите ангини разболяват бъбреците


Честите ангини разболяват бъбреците
Ключови думи: бъбреци, ангина
07 Февруари 2013, Четвъртък


От дълги години страдам от различни бъбречни увреждания.


Освен лекарствата, които взимам, мога ли да прилагам и други, немедикаментозни начини на лечение и кои от тях са най-подходящи за моето състояние?
Кирил Дерменков,
Кърджали

Едно от най-разпространените вътрешни заболявания са бъбречните страдания. Проблемът е, че те често пъти те протичат скрито, без обективни признаци. А когато са в хроничен стадий, вече трудно се поддават на лечение. Хронифицирането им от своя страна води до загуба на трудоспособност и до инвалидизация.

Преди всичко трябва да знаем, че има редица болести, които водят до бъбречни увреждания. Това са честите ангини, камъните в бъбреците, захарният диабет, високото кръвно налягане и др. Това налага застрашените болни да бъдат под лекарски контрол, докато не бъде отстранен рисковият фактор. Важно за успешното лечение на бъбречните болести е те да бъдат диагностицирани навреме и болният да се постави под продължително диспансерно наблюдение.

Бъбречно болните не бива да бъдат излагани на резки климатични промени. Те трябава да се пазят от простуди и от прекомерно физическо натоварване. Добре е да прекарват зимните месеци на места с топъл климат и слаба веторовитост, без влага и без резки тепмературни колебания на въздуха. Подходящи за този вид заболявания са водите в Хисар, Петричко, в Санданския край, в Баня, Карловско, в Долна баня и др. Много благоприятно въздействие в областта на балнеолечението на болните от бъбречно-каменна болест оказва водата в Хисаря, Михалково и др.

Интерес представлява и комплексното природолечение на бъбречните страдания. Те се поддават много добре на лечение чрез едновременно балнео- и билколечение.
Добре е, когато лекуването им започне навреме. В случай обаче, че заболяването се хронифицира, възниква още цяла поредица от проблеми, които понякога е много трудно да бъдат решени. Те са свързани с храненето и с битовото устройване на болните. Правилната диета е един от важните фактори, чиято задача е да поддържа равновесието между поеманата храна и ограничените възможности на увредените бъбреци да изхвърлят белтъците от организма. Диетата се базира на намаленото внасяне на белтъци чрез храната – в зависимост от степента на бъбречната недостатъчност.

Консултациите със специалистите осъществи доц. д-р Гео Нешев


В категории: Горещи новини , Алтернативно лечение

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки