В отговор на вашите въпроси


В отговор на вашите въпроси
17 Юли 2013, Сряда


Най-внезапно единият крак на съпруга ми силно се зачерви, а самият той се оплака, че не се чувства добре. Личеше си, че зачервяването не е от ухапване на насекомо.



Заведохме го на лекар и той постави диагноза „червен вятър“. Изписа му и антибиотици. Но се питаме, дали няма и някакво лечение с билки на това заболяване?
Анка Дюлгерова,
Сливница

Червеният вятър представлява остро инфекциозно заболяване, предизвикано от стрептококови бактерии, навлезли в организма през някаква входна рана. Инкубационният период на болестта варира от няколко часа до 5 дни.
Неразположението започва остро, като още в първите часове температурата се повишава до 38-39 градуса. Появяват се главоболие, болки в тялото, треска и човек усеща обща слабост. Често тези симптоми се съпътстват с прилошаване и повръщане.

При атаката на стрептококите кожата първоначално сякаш се разпъва и пари, след което се образува червено блестящо петно с неравни краища. То се запазва в продължение на 1-2 седмици. Увреденият участък е горещ, отекъл и опънат. При докосването му се усеща болка. Възможно е близките до възпаленото място лимфни възли да се увеличат.

Още при първите признаци на заболяването трябва да се отиде на лекар, като докато се извърши прегледа, може да се изпие 0,5 г аспирин. Трябва да се пият повече течности и в никакъв случай мястото да не се маже, нито да се бинтова.
Успоредно с назначеното лечение, може да се приложат някои от многобройните народни средства за лечението на червения вятър. Тази болест е много стара и нашите предци отдавна са се научили да я лекуват.

Рецепта 1: Увреденият участък се налага с марля, напоена с прясно изцеден сок от картофи. Превръзката се сменя 3-4 пъти на ден. Ако не се получи алергична реакция, може да се остави и през цялата нощ.

Рецепта 2: Мястото се налага с нужното количество от меката част на тиква.

Рецепта 3: Смесват се равни части тебешир на прах, смлени цветове от лайка и листа от градински чай. Всичко се разбърква добре и внимателно се насипва върху памучно парцалче, след което се налага върху болното място. Компресът се сменя 4 пъти в денонощие.

Рецепта 4: Върху увредения участък се слага кърпа, намазана с дебел слой мед, която се сменя на всеки 3-4 часа.

Рецепта 5: В 1 литър горещо прясно мляко се изцежда сокът от един лимон. Млякото се пресича и се прецежда. Гъстата каша се налага върху болното място, а цвикът (отделената суроватка) се пие на глътки в рамките на деня.

Рецепта 6: Взимат се 2 с. л. плод от шипка и се заливат с 600 мл вряла вода. Оставят се да киснат 1 час. Прецежда се и се пие 4 пъти на ден по 150 мл преди хранене.

Рецепта 7: Болните места се поръсват с пресято през ситно сито пшеничено брашно. Отгоре се слага тънка хартия и се бинтова. Превръзката се сменя веднъж на ден рано сутрин.

Рецепта 8: Възпалените участъци се намазват с намачкани на каша плодове от глог.

Прилагането на рецептите не изключва
консултация с медицински специалисти


В категории: Здраве , Горещи новини

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки