В отговор на вашите въпроси


В отговор на вашите въпроси
Дафина
26 Септември 2013, Четвъртък


Интересувам се от лечението с природни средства на астмата.
Радостина Динева,
Самоков



Астмата е алергично заболяване, в основата на което е повишена чувствителност на бронхите към обикновено безвредни алергени. По време на остър пристъп болният трябва да е в полуседнало положение, да се правят горещи вани на краката и ръцете и да се осигури свеж въздух, да се направи масаж на горната част на тялото с кърпа, намокрена с оцет и сол.

Астмата се предизвиква от чувствителност на бронхите към различни дразнители.
През последните две десетилетия засегнатите от това заболяване в целия свят са се увеличили два пъти. Една от основните причини за възникването й е замърсяването на околната среда. Друга причина са отслабването на имунната система, наследствеността, хранителните алергии, острите заболявания на дихателната система и т. н.
Известно е, че антибиотиците не могат да излекуват астмата. Затова трябва да се използват огромните ресурси на народната медицина.

Рецепта 1 (Марийка Ст. Добрева, с. Дойранци): Счукват се на прах 200 г бял тамян, 200 г сладка дъвка (на зърна) и 200 г небет шекер. Към тази смес се прибавя 200 мл зехтин. Приема се по 1 с. л. само сутрин един час преди ставане. Пие се и пак се ляга в леглото. През този час през 5 минути страдащият трябва да се обръща на четирите си страни.
Заедно с това лекарство се вари живовляк – от широколистния. Взимат се 3 средно големи корена, стъблата, листата и стръковете и се слагат в 4 л вода. От тази течност трябва да изври 1 л, а останалите 3 л се прецеждат в шише и се пият вместо вода.

Рецепта 2 (Киряки Митрева, с. Лозенец, Бургаско): В едно алуминиево канче се сипват 300 мл вода, 2 с. л. мед и 3 средно големи глави кромид лук – обелени и цепнати на кръст. Всичко това се вари на бавен огън, докато течността остане наполовина. Прецежда се и се изпива цялото количество – леко охладено, час и половина преди сутрешната закуска. На следващия ден се почива, а на по-следващия отново се пие отварата. Това продължава, докато дните за почивка станат 10. Ако се наложи, схемата се повтаря по същия начин. 

Рецепта 3 (Анастасия Козарева): Препоръчва се в спалнята на болния да има саксия с дафиново дръвче. Отделно, един дафинов лист се запарва в 200 мл вода за 10 минути. Пие се на 2 пъти сутрин и вечер. При пристъп се прави инхалация. За деца дозировката е по 1 ч.л. 3 пъти на ден.

Рецепта 4 (Янка Антонова, Антоново): Пие се чай от остролист живовляк и мащерка. Чаша студена вода и резенче лимон и препълнена чаена лъжичка небет шекер се кипват, оставят се 4-5 минути да възврят, свалят се от печката и едва тогава се прибавя една препълнена чаена лъжичка смес от остролист живовляк и мащерка. Кипват се за една минута. Чаят се пие на глътки и топъл – по 4-5 чаши на  ден.

Рецепта 5 (Огюн Енвер): Взима се един предварително измит лимон, нарязва се на 4 парчета и в една чашка се изстисква сокът. Добавя се малко вода и пчелен мед. Разбърква се, като вкусът му трябва да е нормален – нито много кисел, нито много сладък. Сокът се изпива, а корите на лимона се ядат, като предварително се потапят в меда. Това продължава 3-4 месеца и се прилага сутрин и вечер преди хранене.

Рецепта 6 (Рая Гарджева, Сливен): Смесват се 40 г лавандула, цвят от бял равнец, слез, листа от подбел, корени от бял оман, иглика, ленено семе и корени от глухарче, 20 г цвят от глог, 50 листа от живовляк, 100 г листа от лазаркиня и 60 стръкчета от босилек. От тази смес се взимат 2 с. л. и се пускат в 400 мл кипяща вода, ври 5 минути и кисне половин час. Пие се по 1 винена чаша, подсладено с мед, 3 пъти дневно преди ядене.

Прилагането на рецептите не изключва
консултация с медицински специалисти


В категории: Здраве , Горещи новини

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки