На среща със средношколци той презентира специалността „Музикални медийни технологии и тонрежисура“
Автор: Десант
Приемът за специалност „Музикални медийни технологии и тонрежисура“ във филиала на Софийския университет в Бургас през 2024 г. ще се осъществява по избор с оценки от държавен зрелостен изпит по музика, български език и литература и английски или с оценки от дипломата за средно образование по музика, информационни технологии и чужд език, информират от вуза.
„Специалността подготвя специалисти от двете страни на сцената и има голямо търсене на кадри, което дава добра и бърза реализация. В Бургас и Варна има много рентал компании, които казват, че липсват квалифицирани кадри, а тази работа е много отговорна, от нея зависи публиката да може да види максимума от любимия си изпълнител, например“. Това разказа ас. Стоян Бозов на среща с учениците от НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ в Бургас.
Родом Бозов също е от морския град. Той е единственият пълен отличник, завършил специалност „Музикални медийни технологии и тонрежисура“, а сега е един от асистентите, които преподават в бургаския филиал на Алма матер.
Заедно с това, Бозов е китарист в екипа на легендата Васил Найденов и aвтор на музиката към 3D визуализацията на проекта на сградата с най-висок атриум в света – 45-етажната Leeza Soho в Пекин, проектирана от вече покойната Заха Хадид – първата жена, получила наградата „Прицкер“ за архитектура.
„Съдбата ми се усмихна. Покрай университета исках да започна да работя към някоя рентал компания, озвучаване, осветление – каквото и да е. Още първото мероприятие се оказа участие на Васил Найденов. Като разбрах, се притесних. След концерта бях толкова зареден, че разказвах на всички за преживяването“ – споделя с бургаските ученици младият университетски преподавател.
Половин година по-късно мястото на китарист се овакантява и той се явява на прослушване, след което става част от екипа на легендарния ни певец.
По думите му, едно от много ценните неща, които университетът дава, е достъпът до преподаватели с много опит, до хора, които вече работят това, за което студентите учат.