Съпредседателите на НФСБ Валери Симеонов (вляво) и Данчо Хаджиев (седналият до него) бяха засипани с въпроси от учредителите на партийната структура в Пловдив. Зад тях (с тъмното сако) е местният лидер на патриотите Костадин Гаров
27 Януари 2012, Петък
Над 120 души в Пловдив подадоха заявления за членство в младата патриотична партия „Национален фронт за спасение на България“,
поне още толкова са желаещите да се влеят в редиците на родолюбците. След Бургас, от който тръгна националистическата вълна в страната, втората по големина структура на НФСБ засега се очертава тази в града под тепетата. Тя бе учредена в сряда (25 януари) в присъствието на двама от председателите на Националния фронт Валери Симеонов и Данчо Хаджиев.
Интересът към партията на СКАТ беше толкова голям, че се наложи организаторите да осигуряват допълнително столове за учредителите. Въпреки това, много хора останаха правостоящи, а някои даже не успяха да влязат в залата.
За председател на пловдивската структура единодушно бе избран 36-годишният Костадин Гаров, а за секретар – Милен Бачев. Двамата бяха в кандидатската листа на НФСБ за общински съветници в Пловдив на последните местни избори. Имената им бяха предложени от регионалния координатор на Националния фронт за областите Пловдив, Асеновград, Велинград, Смолян и Кърджали Димо Желязков.
На фона на безродната политика, прокарвана от няколко поредни правителства и загърбването на националните ни интереси, НФСБ е последната ни надежда за спасението на България, се чуваше от всички страни в залата.
Темата за позорната декларация на Костов за „възродителния процес“ пък буквално взриви събранието. Оказа се, че в Пловдив има събрани вече стотици имена в подписката, организирана от НФСБ в знак на протест срещу антибългарския акт на парламента.
Да се отмени позорната декларация, настояват и в Стара Загора
„По-позорен акт, извършен от българи срещу нацията, срещу народа, срещу Отечеството от този не може да има”. Така един от потомците на човек, участвал активно в борбата срещу турските поробители, оцени декларацията, с която Народното събрание обяви Възродителния процес за етническо прочистване.
Със сълзи на очи и горчивина 76-годишният Петко Кръстев разказа за дядо си Кръстьо Добрев, който с риск за живота си е снабдявал с оръжие Стефан Стамболов и неговите довереници. Дори го е укривал в дома си, когато се е налагало. Заради това, след Освобождението, ставайки министър-председател, Стамболов дори е предлагал на дядо Кръстьо да заеме поста на управител на новозагорската околия, но той отказва.
„За мен е недопустимо да не взема отношение по едно такова низко, мерзко дело. Това е позорен акт и се чувствам задължен като българин да изкажа своето мнение против това антидържавно и антинационално деяние, което извършиха депутатите. България може да загуби себе си, защото по този начин ние сами си теглим ятагана”, възнегодува Петко Кръстев.
Той е един от десетките старозагорци, които поискаха отмяна на вече приетата декларация.