Представители на партия „Национален фронт за спасение на България“ и ТВ СКАТ в София поднесоха венци и цветя пред
Автор: Десант
паметниците на загиналите войници за Освобождението на България от турско робство в село Чеканчево (сн. 1). Битката при Ташкесен – днешното село Саранци, е една от решаващите битки за Освобождението на София от османските поробители, ръководена от ген. Гурко.
Именно тук 134 години след Освобождението на България от турско робство, представители на партия НФСБ и журналисти от ТВ СКАТ склониха глава в памет на загиналите за свободата на нашето отечество.
Съпредседателят на партия НФСБ Данчо Хаджиев приветства симпатизантите на патриотичната формация, дошли да се поклонят пред героизма на хилядите знайни и незнайни герои, загинали за нашата свобода. Да отбележат една от най-достойните и значими дати в българската история – 3-ти март, дойдоха родолюбци от София, както и от селата Чаканчево и Саранци.
Под звуците на стария български химн „Шуми Марица“, който е химн и на НФСБ, представителите на родолюбивата партия и журналисти от ТВ СКАТ поднесоха венци и цветя пред паметниците на загиналите воини.
По традиция в Бургас патриотите от Националния фронт, заедно с представители на най-родолюбивата телевизия и на вестник „Десант“, отдадоха почит пред паметника, издигнат на мястото, където преди 134 г. полк. Лермонтов с неговият „летящ отряд“ донася на 6 февруари 1878 г. свободата на морския град. Пред мемориала склониха глави съпредседателите на НФСБ Валери Симеонов и Валентин Касабов (сн. 2), както и общински съветници от партията.
Хиляди българи, въпреки лошото време и силния снеговалеж, изкачиха връх Шипка, където са се водили най-ожесточените и решителни боеве по време на Руско-турската война, донесла нашето дълго чакано освобождение. Сред тях бе и общинският председател на НФСБ?в Стара Загора Пламен Енев (сн. 3).
Там обаче гражданството беше посрещнато от заграждения около паметника, станал символ на Националния ни празник (сн. 4). Оказа се, че на събитието присъстват вицепрезидентът Маргарита Попова и вицепремиерът Цветан Цветанов.
Едва след като те и техния антураж поднесоха венците си и хванаха обратно пътя към София, обикновените хора бяха допуснати до историческото място, където да оставят и своите цветя в знак на признателност към загиналите за нашата свобода.