Иранският учен Мехран Кеше демонстрира своя реактор в бутилка от кола. Той плаши своите колеги. Те не потвърждават и не отричат неговите идеи. Засега...
06 Октомври 2012, Събота
Кой се страхува от Мехран Кеше
Автор: Веселин Максимов maximov@desant.net
Напълно е възможно да не сте обръщали внимание на името Мехран Кеше. Покрай стотиците глупости, които се сипят от всички печатни и електронни медии, може и да не сте чули, че на 21 септември иранският учен с революционни идеи покани в Брюксел световните лидери. За да им покаже патенти и технологии, които според него и неговият екип ще тласнат човечеството поне с още един век напред, без то да има нужда от досега познатите начини и методи.
Базирани на изчерпващите се отдавна невъзобновяеми природни ресурси. На срещата в белгийската столица, съобщават средства за масова информация от Европа и останалия свят, присъстваха само представители на африкански и южноамерикански държави.
Както правилно се сещате, българският посланик в нея пренебрежително заяви доста по-отдавна, че и през ум не му минава да стъпи там. Та поне да се запознае с идеите на Кеше (за които силно стреснатите световни ядрени и други сили твърдят, че са пълна фантасмагория).
Защо в интернет има писано много повече за Кеше, отколкото в останалите медии по целия свят? СКАТ телевизия излъчи репортаж за него и срещата, но дори и да сте го видели, нищо не ви пречи да продължите да четете.
Мехран Таваколи Кеше е роден в Иран през 1958 година, в семейството на ядрен инженер, занимаващ се с рентгенови лъчи. На 23- годишна възраст завършва колежа „Куин Мери” към Лондонския университет, в същата специаност като баща си, показвайки перфектни знания и умения в управлението на най-съвременните ядрени технологии.
Започва да работи в тази свръхсекретна област на науката, в сътрудничество с високоцененото висше учебно заведение върху нова ядрена система, вкарвайки в нея невъзможни идеи за усъвършенстване.
През 2005 година университетът сензационно обявява, че производството на енергия от тази система е възможно, но... всичко спира дотук.
(Любопитен факт е, че още през 1997 година неговата идея дава вдъхновение на кинорежисьора Филип Нойс за филма „Светецът”, в който главният герой спасява Русия от ледена смърт с технологията „студен ядрен синтез”. Хората по света полудяват от възторг заради самата мисъл, а идеята е обявена от „водещи учени” за... налудничава. Както и много подобни, на писатели-фантасти, от които човечеството се възползва вече от почти век, като самолетите и ракетите до Луната на Жул Верн например.)
„Универсален ред за създаване на материята” Това е заглавието на научния труд на Кеше, който откровено бърка в очите на гореспоменатите водещи корифеи в областта на ядрената енергетика и кара други, съмняващи се в успехите на своите експерименти, да изпадат в ентусиазъм и вяра, че наистина е възможно енергия да бъде добивана и по съвсем друг, непознат от 21 века досега на човечеството, начин.
Всички земни жители, изучавали физика в училище, имат най-обща, елементарна представа за атома и неговата структура, елементарните частици, които го изграждат, както и тяхното движение. Съвсем обща.
Мехран Кеше обаче мисли за енергията и материята като за нещо, създадено само от земния магнетизъм. (Тези негови мисли кореспондират почти директно с идеите на великия Никола Тесла, засекретени веднага след смъртта на гениалния сръбски учен от ЦРУ и ФБР в Съединените американски щати, където приключва животът му.)
Кеше вижда образуванията от електрически заряди, съставящи елементарните частици на ядрото на атома, като „енергични двойки”. Той смята, че в зависимост от това, в какви дължини и честоти се събират, те образуват трите неща, съставящи нашата Вселена – материя, тъмна материя и антиматерия. „Кощунственото” му мислене стига дотам, че познатите „черни дупки” във Вселената, които поглъщат всичко, всъщност... не са такива.
А просто при тях са изравнени нивата на материята и антиматерията, в което неособено много изследователи могат да повярват. Обясненията в този ред на мисли могат да хвърлят и доста посветени по въпроса в най-причудливи размисли и отрицания. Но въпросът е друг.
Мехран Кеше твърди убедено, че неговата фондация е готова да даде на човечеството, без никакво заплащане, своите революционни технологии, с които нови системи за гравитация ще бъдат достатъчни групи от хора да пътуват 10 минути от иранската столица Техеран до Ню Йорк например.
И нещо повече, на 21 септември всички присъствали на срещата, обявена от него, са получили прототипи на неговите генератори, които със средна мощност правят енергия за поне 60 години.
Скептици по въпроса твърдят, че на срещата не се е случило нищо особено и предстои получилите патенти да ги пуснат в своите страни и оттогава да чакат. 60 години?
Монополи. Световни сили. Петрол След като фондация „Кеше” накрая обяви напълно безплатно, според устава си, пред цялото човечество своите технологии, никоя държава няма да се нуждае отчаяно от внос на петрол от Големите имащи.
Твърде интересно е обаче, колко време би продължила разработката на подобни двигатели, с които автомобилите ще се движат с нещо друго, освен с бензин.
А учените от фондацията твърдят, че енергийната криза в света със сигурност ще скърши ръцете на монополистите на електрическа енергия. Това със сигурност би променило световната карта на „силни” и „слаби” страни. Ако в света имаше по-сериозна дискусия относно технологията „Кеше”, създадена от специалисти, говорещи на общоизвестен език, целият свят би знаел в детайли за нея.
От 2005 година светът е полудял по идеите на иранския учен Мехран Кеше.
Откакто той е обявил, че има революционна технология, за енергия, независеща от петрола, неговата родина Иран е сатанизирана като обогатяваща уран и унищожителна сила.
Бивша Персия, дала на света алгебра, философия и астрономия, е обявена за Новия световен враг.
Интересно, нали?
Защо не Представеният прототип на реактор на студен ядрен синтез използва като основен елемент водород. В добавка на някои други химични елементи и магнитна среда се извлича електрическа енергия. Отработеният материал не е радиоактивен и не е опасен като радиоактивните отпадъци, които се отделят от конвенционалните атомни електроцентрали.
В сайта на фондацията също е обяснено, че при реконфигуриране реакторът може да създава антигравитация. На тази база ще са и бъдещите превозни средства. Самолетите ще са без крила, тъй като антигравитацията ще е елементът, който ще ги държи стабилно във въздуха. Подобен ще е принципът на новите автомобили. Приложенията според Кеше са много. Дори методите на лечение при хората ще се преобразят.