Да преборим множествената склероза


03 Април 2014, Четвъртък


С разтривки, компреси и билкови настойки може да се тушират симптомите на коварното заболяване


Множествената склероза (МС) засяга способността на нервните клетки на главния и гръбначния мозък да комуникират помежду си. Нарича се „множествена", защото се засягат множество зони от главния и гръбначния мозък, а „склероза" – тъй като предизвиква уплътнение на мозъчната тъкан в засегнатите области.

Заболяването рядко се развива преди 15- или след 50-годишна възраст, като се среща при жените два пъти по-често, отколкото при мъжете. Установено е, че бялата раса е по-предразположена към възникването на множествената склероза.
Най-често първите белези на заболяването се появяват между 20 и 40 години с  остри пристъпи, които в началото преминават бързо. По-нататък те се появяват с различна честота, но в повечето случаи болните развиват постоянно трайни неврологични разстройства и двигателна инвалидизация.

По молба на наши читатели Мирослав Робев, за когото разказахме в един от предишните броеве на „Десант“, предостави част от събраните от него рецепти от цял свят, които могат да бъдат от полза при терапията на това коварно страдание.
Той отбелязва, че магнезият играе важна роля в превенцията на МС. Едни от най-добрите природни източници на този елемент са спанак, синап, летни тикви, броколи, ряпа, тиквени семки и др. Кафето и какаото също са добри източници на магнезий. Богати на него са и ореховите ядки, кашуто, бадемите, фъстъците, кедровите ядки и бразилският орех.

Добре се отразяват разтривките на заболелите мускулни групи с извлек от билката овчарска торбичка, които трябва да се правят 2-3 пъти дневно. Приготвя се като една стъклена бутилка се напълва до гърлото със ситно нарязана овчарска торбичка. Залива се с 38-40-градусова житна или плодова ракия. Бутилката се оставя да престои 10 дена на слънце или до печката на топло.

Върху тила, намазан предварително с безсолна мас или вазелин, пък се правят 4- часови компреси с шведска горчивка, като парче памук се навлажнява с капки от екстракта, който се продава в почти всяка аптека. Навлажненият памук се налага на тила, а върху него се поставя допълнително дебел пласт сух памук и найлон, а най-отгоре се завързва с кърпа.
Ако в продължение на 25 дни се приема настойка от семената на растението копитник, това ще подобри проводимостта на нервните импулси.

Тя се приготвя като една супена лъжица семена от билката се залеят с 200 мл водка. Сместа се оставя да престои на хладно място за 3 седмици, като съдът редовно се разклаща. Когато времето изтече, течността се прецежда и три пъти на ден 20 минути преди хранене се приемат 30 капки от нея, разредени с 50 мл вода. След като 25-те дни отминат, се прави 10-дневна почивка и се започва нов курс на лечение. За да има ефект, добре е да се приложат 10 такива курса. 

Друг начин за лечение на МС изисква в 200 г газ за горене да се вари 300 г кромид лук, докато омекне. След това лукът се изстисква, поръсва се с 1 с.л. захар и се слага в ушита от американ торбичка. Всяка вечер се налага като топъл компрес върху ходилата, който се държи цяла нощ.

Едновременно с тази процедура, сутрин между 10-12 часа или следобед от 16 до 17 часа краката се поставят върху калайдисана от двете страни бакърена плоча, покрита с парче чист вълнен плат, потопен в газ и изстискан. През първия ден се стои на плочата 30 минути, като всеки следващ ден се увеличава с по 5 минути, докато се достигне 1 час. Върху друга такава плоча се поставят дланите. След всяка процедура стъпалата се изтриват до сухо, намазват се с олио и се обуват чорапи. Това лечение продължава 30 дена, почива се 15 дена и се повтаря.

По 50 г пелин, чесън и диви кестени се накълцват на ситно. Накисват се в 500 мл спирт (70%) или ракия. Държи се на тъмно 15 дена. Прецежда се и в продължение на 6 месеца от настойката се пият 3 пъти на ден по 15 капки, разтворени в чаша вода.


В категории: Здраве , Горещи новини

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки