Политиката у нас е мръсна дума


30 Май 2014, Петък


Да си политик в България е модерно, но не и отговорно. Какво е политиката? За някои това е хоби, за други това е професия, а за трети - просто бизнес и обръчи от фирми.



За българският народ думите политик и политика са мръсни думи. Повечето наши сънародници не могат да направят разлика между управляващи и опозиция.
Е, как да я направят - и от едните, и от другите ядоха шамарчета. Вече не вярват на никого. В България стана така, че всичко си има цена, даже и усмивката. Българският народ вече се усмихва изкуствено.

Всеки изминал ден родината ни я напускат и млади, вече и стари. Толкова много хора се разделиха с близките си заради така наречения гурбет. Нашите хора са роби на така наречените европейци години наред. Все се питам, докога ще продължава?
Няма ли да се намерят национално отговорни политици, които малко по-малко да започнат да управляват държавата ни. Макар и лека-полека, защото чудесата стават само в приказките.

Кога нашите сънародници ще почнат да се връщат обратно  в България? Не им ли писна да гледат децата си само по скайпа. Годините минават една по една, изборите се нижат вот след вот и нищо не се променя.
Иначе в България политически формации бол, колкото искаш, избор богат. Но минат ли поредните избори, ние, избирателите, се бием първо по главите, после по джоба.
За политическото пространство в страната след евроизборите много от нещата ще се изяснят: ако опозицията събере по-голям процент, отколкото управляващите, отиваме на предсрочни парламентарни избори.

Другият вариант е, ако управляващите съберат по-голям процент, статуквото се запазва и политическият живот продължава до следващите избори. Между другото, на никой не му пука за евродепутатите, те без това нищо не правят. По нито една тема не са имали единно мнение, което да е в полза на родината ни.
Те трябва да защитават България и българското в Европа, тяхната кауза не трябва да бъде личното или партийно облагодетелстване, каузата им трябва да бъде „За България - просперитет, развитие и единство“.

За националната ни политика трябва да мислим следното - дали да не сменим системата от парламентарна на президентска? Какво ще спечелим и какво ще загубим от това? Вижте само примера: Даниел Георгиев в момента е народен представител, но от коя формация, никой не знае, а най-лошото е, че и той самият не знае.
Сутрин от ГЕРБ, вечер от „България без цензура“. Това ли е политическият морал, това ли са българските политици? Така ли ще продължаваме?

Крайно време е според мен да има кръгла маса. На нея да седнат и парламентарни, и извънпарламентарни партии, и да се поставят два въпроса: България премина ли прословутия преход или още сме в него? И вторият: Ще продължаваме ли по същия начин?
Някой ден, струва ми се, народът ще вземе нужните мерки и, недай си Боже, ще станем като Украйна. Дано да не стигаме до там.
Аз нали ви казах: Политиката е мръсна дума...

Сунай Ремзи,
гр. Белене


В категории: Горещи новини , Трибуна

1
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
1
Aldiyar
16.06.2014 20:36:48
0
0
I'm impressed! You've managed the almost imeplsibso.
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки