Започнаха проблемите с кърлежите и... здравеопазването
Новата сграда на инфекциозното отделение в Бургас
08 Май 2014, Четвъртък
В Крайморие се наслушахме на предизборни обещания, но в бургаския квартал всичко си е по старому и нищо не се променя
Пиша с цел да помогна и на други хора, защото на всеки може да се случи.
Историята започва от бургаския квартал Крайморие. Според кметицата, там е пръскано срещу кърлежи, но аз бих добавила, че се пръска само пред общината, и то по главната улица.
Но в края на това населено място, където живеят хора, които също плащат данъци като всички останали, не се мете, казаните не достигат, през лятото по 3-4 дни сметта не се извозва, улиците не се асфалтират поради липса на средства. Иначе по време на различни срещи с жителите на квартала се наслушахме на обещанията на кмета на Бургас.
На 4 април бях ухапана от кърлеж и започна едно ходене по мъките. Първо, на личен лекар, после в епидемиологията в Бургас, посещение при инфекциониста д-р Кънчева, изследвания на кръв с направление и допълнително с частно заплащане около 50 лв. за изследване дали съм ухапана в миналото или заразена в момента. Излезлите резултати бяха „за завиждане“ идеални.
В петък, събота и неделя по Великден лежах в Инфекциозно отделение с температура, болки в корема, разстройство, гадене и т.н. Започна се лечение – без нужните изследвания, които не можеше да бъдат направени заради празника.
Когато лечението завърши, изписаха ме без изследвания и епикриза. Получих я на 23 април, без така и да науча каква е причината за неразположението ми и дали то има връзка с ухапването от кърлеж или е друга неуточнена диагноза.
Иначе изразявам възхищението си от обстановката, извършените ремонтни дейности, обзавеждането, реда и спокойствието, дисциплината на персонала, които са като в истинска съвременна модерна клиника.
Благодарна съм на д-р Кънчева, която ме пое още от 4 април, когато бях с оплакванията, най-старателно ме обслужваше, съветваше, успокояваше, лекуваше професионално, амбициозно. Така тяпосреща и лекува пациентите вече 30 години.
То е ясно, че другите фактори и неудобства не зависят от нея. А можеше да се мисли повече от властите за условията през лятото, за състоянието на храната и водата, да се пръска над града и околностите, за да се спестят тези средства за лекарства, болници, изследвания, консултации. Това не е само личен проблем.
Благодаря на персонала на отделението – и на медицинските сестри, и на санитарките в него.