Лечение на атеросклероза по нетрадиционни начини


31 Март 2016, Четвъртък


Те включват използване на аромати, минерали и различни подправки


Успоредно с прилагането на средствата на конвенционалната медицина, в помощ на лечението на атеросклерозата може да се включат и различни методи от областта на аромотерапията, литотерапията, както и специфично хранене с диетични салати и подправки.

Професор С. Турищев например препоръчва престой във вани, в които са добавени различни билки.
Настойка от тях може да се приготви, като се вземат по 10 г мащерка и листа от бреза и се залеят с 2 л вряла вода. Оставя се да престои 2 часа, след което течността се прецежда и се изсипва във ваната. В така „подправената“ вода се престоява по 15 минути два пъти седмично.

Особено полезно е също така да се вдишва ароматът на мушкатото. Ако в продължение на 10-15 минути се мирише цъфнало мушкато, то артериалното кръвно налягане се намалява с около 20-25 мм живачен стълб. За хипертониците е полезно да си поставят за през нощта по една саксия с цветето до главата на нощното шкафче. Така кръвното им ще падне, а сънят им ще е дълбок и ще възстановят силите си.
Още през 70-те години на миналия век професор М. Гасанов от Баку използва аромата на мушкатото при хипертония, климакс, неврози и упорито безсъние.

Друг начин на приложение с тази цел на ароматното растение е с него да се напълни възглавничка, върху която да се спи. По време на сън под въздействието на аромата му кръвното налягане се понижава.
В антисклеротичните възглавнички може да се сложат и други билки, чиито миризми се съчетават благотворно. Една такава подходяща комбинация може да се изпълни от папратови листа, жълт смил, хмелови шишарки, мента, мащерка, розови листа и цветове от лавандула.

Друг вариант е да се смесят 3 части хмел, 3 части пчелник (блага трева), 2 части чубрица, 1 част салвия, 1 част лавандула и 1 част мента.
Много етеричномаслени растения възпрепятстват развитието на атеросклерозата заради своето антиоксидантно действие. При тяхното използване се подобряват паметта и вниманието, повишава се работоспособността и се осъществява профилактика на хипертоничните кризи. В частност, при атеросклероза може да се използват следните етерични масла: от хвойна, розмарин, черен пипер, лимон, лайка, салвия, момина сълза, лавандула, майорана, портокал, иланг-иланг, роза, мускатно (индийско) орехче.

Благотворно влияние при атеросклероза оказват и някои минерали. Така например в тези случаи литотерапията прилага изумруд, котешко око, аметист и планински кристал. За целта трябва да се носи украшение с не по-малко от 8-10 мм големина на камъка.
В Китай по специален патент се изготвят нефритови възглавници, които дори са отличени със златен медал на конкурс за изобретения. Те понижават кръвното налягане, възпрепятстват възникването на атеросклероза и подобряват паметта. При използването им в продължение от 2 до 10 месеца се наблюдава ефект при 98 % от пациентите.
Смята се, че нефритът въздейства върху електромагнитното поле на главата, като резонира с кръвоносните съдове.

По данни на доктора на медицинските науки Л. Савина, налагането с кристални апликатори на междувеждието (точката Ин-тан) предизвиква в мозъка мощна реакция на антистресова защита, подобрява прилива на кръв към лобните отдели, премахва главоболието и тревожността и повишава работоспособността.
При атеросклероза, съчетана с хипертония, може да се използват също лунен камък, малахит, оникс, берил, аквамарин и др.

Югославският лечител Д. Животич пък е автор на специална антисклеротична салата. Тя се приготвя от 100 г зелена салата, листата от 1 корен магданоз, копър и глави от резене – на вкус. Всички продукти се разбъркват хубаво и се подправят с лимонов сок. Салатата може да се яде на закуска, обяд и вечеря всеки втори ден в продължение на 5 дни.
Животич препоръчва и прилагането на ягодова диета. В продължение на 8 дни трябва след закуска и вечеря да се изяждат по 200 г пресни ягоди.

През следващите 10 дни се ядат по 100 г ягоди преди хранене и по 200 г от тези плодове след храна 3 пъти на ден.
Освен това, лечителят съветва и всеки ден след хранене да се изяждат по 1-2 глави чесън, към който може да се добави и 1 ч.л. черен пипер. Това лечение обаче е противопоказно при наличието на язва на стомаха.
Пиперът и чесънът намаляват образуването на протромбин, възпрепятстват съсирването и сгъстяването на кръвта, като действието им в това отношение е не по-лошо, отколкото на аспирина.


В категории: Здраве , Горещи новини

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки