Лекция в бургаския музей ще разкрие как тези дългогодишни изследвания очертават трансформациите в обществата, обитавали западното крайбрежие на Черно море
Автор: Десант
През следващата година ще се навършат 60 години от първите подводни археологически изследвания в България. Те се провеждат през 1960 г. около Маслен нос, като научен ръководител е тогавашният директор на бургаския музей - професор Иван Гълъбов.
Тази събота, 6 април, традиционната лекция на Регионален исторически музей-Бургас ще разкаже как тези дългогодишни изследвания очертават трансформациите в обществата, обитавали западното крайбрежие на Черно море.
Уредникът в археологическата експозиция на музея в морския град Милена Дамаскова ще представи десетилетията работа на подводните археолози, с които се изясняват промените в разположението на пристанищните басейни, изменението на географската среда и древните селища и пристанища.
Лекцията „Подводни археологически проучвания по Южното българско Черноморие“ ще се състои тази събота (6 април), от 11,30 ч. в Етнографския музей на ул. „Славянска” 69.
Входната такса е преференциална - за възрастни 2 лв., а за учащи и пенсионери – 1 лв.