По примера на премиера Бойко Борисов, родните депутати решиха да поумнеят лингвистично и вкупом се записаха на курсове по английски език. От понеделник в парламента започнаха курсове за начинаещи и напреднали народни представители, които по няколко часа дневно вече сричат езика на Шекспир. Само за справка, минималните изисквания за назначаване на средностатистическа секретарка с месечна заплата цифром и словом 400 лева, е компютърна грамотност и владеенето
на два западни езика. Нещо, непостижимо за повече от половината от родните парламентаристи
Масрафът да преповтарят мантрата „Конгратулешънс, Борисов“ ще струва на данъкоплатците колосалната сума от 93 хиляди лева (защото за господата са безплатни). Впрочем за удоволствието избранниците му да направят първи стъпки в чуждоезиковото обучение и, за да могат все пак да вържат два лафа на английски и на не се излагат пред западните ни партньори, изтерзаният електорат ще трябва да се бръкне още веднъж в джоба - понеже курсовете, забележете се провеждат в работно време. Тогава между другото им се плаща да коват закони.
В този ред на мисли, препоръчваме на многоуважаемите народни представители ,след курса по английски език да преминат и през обучение по българска история (но ако може, този път да не е за наша сметка). За да не се излагат пред народа, който е гласувал за тях. Депутатите от ГЕРБ Николай Коцев и Николай Рашев, станаха за смях пред целокупното гражданство с уникалното прозрение, с което буквално пренаписаха историята на България. Двамата "съкратиха" турското робство и обявиха, че страната ни се е освободила от османско владичество преди 500 години.
След курса по обща история, парламентаристите могат да се снабдят и с по едно букварче. Понеже мнозина от тях трудно успяват да говорят правилно родния си език, а правописът им е под всякаква критика.
Всъщност, за да спестят средства на обеднелия народ, вместо езика на Шекспир с неговите 38 пиеси и 154 сонети, депутатите ни можеха да се запишат на курсове по езика на Вазов и да прочетат неговите 22 тома произведения.
Nice, a?