Щастливи ли са германците?


16 Декември 2011, Петък


Германското население може да е едно от най-бързо застаряващите, но нови официални данни сочат, че продължителността



на живота на най-бедните в страната е спаднала рязко. Средната възраст, на която умират германците с ниски доходи, докато са работили, се е понижила от 77,5 години през 2001 г. до 75,5 през 2010 г., съобщиха националните пенсионни власти.

Тенденцията е още по-изразена в бившата Източна Германия, където средната възраст, на която умират нископлатените работници, е спаднала от 77,9 г. на 74,1 г. Данните от статистиката предизвикаха шок и изненада тази седмица, но властите потвърдиха автентичността им.

Средната възраст, на която умират пенсионерите, получавали доходи над средните, обаче се е увеличила от 82,5 г. на 84,4 г. за същото десетилетие. Заключението, което може да се направи от данните, публикувани в отговор на въпрос в парламента от опозиционната партия "Левите", е съвсем логично - богатите хора живеят по-дълго и е по-малко вероятно да боледуват от хронични болести.

Кристоф Бутервеге, който изследва въпросите, свързани с бедността, коментира, че нарастващата разлика в продължителността на живота на бедни и богати в Гемания може лесно да бъде обяснена със стреса, от който страдат трудещите се в нископлатените сектори, и с незадоволителното здравно лечение.

Нацията им е една от най-богатите на Стария континент, икономиката им се държи и въпреки това германците са най-разтревожените хора в Европа. Шампионите консумират малко и пестят много в страна, която бързо старее. Германците за всичко се косят, разкрива в свое проучване този месец институтът за маркетингови изследвания Джи еф кей.

Ето някои от заключенията: Списъкът на тревогите им е безкраен. Никой друг народ не е обхванат от такова безпокойство за бъдещето като тях, според анкетата, направена в Западна Европа, Полша и Русия. Независимо от социалната им среда, германците се страхуват преди всичко за работата си, както и за стабилността на страната си.

Те се страхуват от инфлацията, опасяват се системата за здравеопазване да не рухне, боят се за пенсиите си. А тяхната страна старее по-бързо от останалите в Европа.

Застрахователната компания "Идеал ферзихерунг", специализирана в застраховането на хора на 50 и повече години, констатира, че клиентелата й се страхува за бъдещето и това води до сключване на повече застрахователни договори - за злополука, болест, погребение.


В категории: Международна политика , Горещи новини

1
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
1
Питащият
17.12.2011 12:48:22
0
0
И какво следва от това? Виновен е Бисмарк, който им натресе пенсионна система и за да замаже положението постави основите на социалната държава. След като сигурността може да се купи и няма значение дали имаш деца, естествено е подобна нация да умира. Цяла Европа е в морален упадък и не се размножава поради опита да се надхитрят природните и икономическите закони, а моралният упадък причинява и икономическият.
http://www.facebook.com/group.php?gid=145642288780429&v=info
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки