Те разсипаха България


Те разсипаха България
Какво се случи с протестите? Къде отидоха протестиращите?
18 Април 2013, Четвъртък


Белите, които са направени от досегашните управляващи, няма да се поправят. Въпросът е, че на тези хора трябва да им се потърси отговорност


Вече над  двадесет години България се руши, изчезва и държавността. Шестват бюрокрацията, корупцията и злоупотребите. Не се намериха досега управляващи, които да мислят за тая държава, за реда, законността и за икономиката. Затова най-после народът преодоля овчедушието и излезе на протести. Така, ама тези протести като че ли не се задвижиха в правилната посока.

Те трябваше да започнат от дома на Желю Желев, да продължат до домовете на Филип Димитров, на Иван Костов, на Жан Виденов, на Симеон Сакскобургготски, на Първанов, на Петър Стоянов, на Сергей Станишев, пред сараите на Ахмед Доган и на Бойко Борисов. И да завършат пред Върховната прокуратура.

Белите, които са направени от досегашните управляващи, няма да се поправят. Въпросът е, че на тези хора трябва да се потърси отговорност. Така следващите управленци ще се съобразяват с исканията на протестиращите и със законите.
Желю Желев е главният виновник за разсипията на държавата. Неговите лобисти в Конституционния съд регистрираха етническата партия ДПС.

С това разцепи българското общество и партиите, така че едва ли някога ще има разбиране между тях.
ДПС пък му се отблагодариха, като с техни гласове бе избран за президент. Желев не призна и не подписа Конституцията, а по-късно лицемерно се закле в нея – наглост.
Той даде тон за разсипията на селското стопанство и индустрията. Дипломатическите му гафове ни правеха за смях пред света. Утопичната му философия не донесе нищо добро на страната ни.

Биеше се в гърдите, че той е създателят на СДС. Днес обаче в честите си медийни интервюта се прави на света вода ненапита. Други са виновни за ставащото в страната. Често си служи с лъжи и манипулации. Говори за сто хиляди убити от комунистите след 09.09.1944 г., говори, че комунистите са убили повече хора от хитлерофашистите.

Нагъл манипулатор. Той обаче си живее спокойно, без таван на пенсията си, с редица привилегии и облаги. Оплаква се дори, че е платил ток 1250 лв.  за месец. Прави ли сметка, че 1250 лв. е целият годишен доход  за един пенсионер с минимална пенсия?
Филип Димитров доразсипа селското стопанство и най-вече военната промишленост. Правеше международни сделки с разни косовци и никой не му потърси отговорност.

Жан Виденов не успя да обуздае олигарсите и банкерите. Те го бламираха и с помощта на външни сили и вътрешнопартийни неразбории беше отстранено правителството му. Той се мъчеше да провежда социална политика, но и неговото правителство нямаше икономическа програма.
Иван Костов разпродаде за жълти стотинки индустрията, унищожи пенсиите на хората, разсипа армията и органите на сигурността и донесе безброй нещастия на държавата.

Петър Стоянов се изявяваше нарцистично и се задоволи с обръщението „Кажи си, Иване!”. И при двамата разрухата и разпродажбата на държавата продължи.
Симеон си получи каквото му трябваше. И  той продължи продажбата на печеливши предприятия. Не направи нищо в областта на икономиката. Не потърси сметка за безобразията на предишното правителство.

Тройната коалиция беше: „Ела, зло, че без тебе още по-зло! ”. Тя беше орел, рак и щука, но се мъчеше да провежда социална политика. Тя също нямаше икономическа програма. И те не потърсиха отговорност за пропуските на предните.
Ахмед Доган си провежда политиката на ислямизацията и завладяването на България.
Георги Първанов беше умерен президент, но той искаше и вълкът да е сит, и агнето цяло. Можеше да е по-настоятелен за развитие на икономиката. Също и да не изпраща военни мисии за чужди интереси.

Бойковото правителство дойде с обещанието за въвеждане на ред в държавата. Това също не стана, а икономическата криза и несоциалната политика взривиха обществото.
Остават си двата въпроса на протестиращите: Настояване пред прокуратурата за лична отговорност на досега управляващите. Настояване за нова икономическа политика. Контрол над монополите и нови работни места. Възможности за това има, но се иска отговорно отношение на управляващите и нагърбване с държавните дела. Засега те искат да яздят държавния кон и го яздят без да го хранят.

Само един пример: ако с тези пари, които се дават за безработните, се дотираха земеделските кооперации, щеше да има работа и за роми, и за българи. Земите нямаше да пустеят  и нямаше да внасяме селскостопански стоки.
Това е моето мнение.

Христо Василев Христов,
Правец


В категории: Горещи новини , Трибуна

0
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки