16 август (петък), 9.30 ч. Народното събрание е обсадено от стотици протестиращи, които искат да попречат на депутатите
да отхвърлят ветото на президента върху промените в държавния бюджет. На път за парламента премиерът Пламен Орешарски се сблъсква с „народната любов“. Хората пробиват плътния кордон от полицаи в опит да спрат колата на министър-председателя. Реакцията на униформените е повече от жестока – те буквално пребиват двама граждани, дръзнали да „смутят“ спокойствието на премиера.
11.00 ч. БСП, ДПС и „Атака“ набързо прегласуват промените в бюджета, които позволяват на властимащите да изтеглят огромен заем от 1 милиард. Орешарски признава от трибуната, че не знае какви ще са лихвите по кредита: „Не мога да кажа, зависи от състоянието на финансовата система и пазарите“. Той явно в нищо не е сигурен, защото на журналистически въпрос, дали ще има друга актуализация, измънква: „Не знам. Надявам се, че няма да се наложи“. Но пък е сигурно, че парите ще бъдат връщани от редовите български данъкоплатци.
17 август (събота), 10.00 ч. След като е задължил страната с милиард, Орешарски решава да избяга от народното недоволство на морския бряг. Той отива да си почива една седмица в резиденция „Евксиновград“, далеч от протести и пазен от гардовете на НСО.
18 август неделя), 12.00 ч. Вместо да предприеме реформи, новата тройна коалиция замисля поредните заробващи заеми. Здравният министър Таня Андреева заявява пред медиите, че й трябват още 500 милиона, които да се налеят в държавните болници. На въпроса, откъде ще дойдат средствата за това, тя невъзмутимо отговаря: „Ако трябва, ще бъде взет кредит, предвиждаме и увеличаване на здравните осигуровки.“
19 август (понеделник,) 11.00 ч. Новата тройна коалиция, подобно на ГЕРБ, също си пада по рязането на ленти на поредното парче асфалт. Министрите Десислава Терзиева и Даниел Папазов се заемат с откриването на пътен възел от автомагистрала „Хемус“. Час преди това обаче на същия участък, в близост до издигнатата за церемонията сцена, става тежка пътна катастрофа. Вместо да отиде на мястото на трагедията обаче, Терзиева чака да започне откриването. След 40 минути суетене, явно подразнена от въпросите на журналистите, тя отменя пищното тържество и се задоволява с кратък водосвет.
18.00 ч. Регионалната министърка вече е намерила виновник за катастрофата – опозицията. Пред журналистите тя се оправдава: „Подложена бях на медиен натиск от кмета на София и бившия премиер да пусна незаконно движението по новопостроения участък. Трагедията се е случила не заради забавянето на пускането на пътния участък, а защото водачите са невнимателни.“
20 август (вторник), 18.00 ч. Управляващите не мислят да подават оставка, въпреки продължаващите вече два месеца многохилядни протести. Пред БНР външният министър Кристиан Вигенин мънка: „Не очаквам предсрочни избори през есента или до края на тази годината“. Той се прави на ударен, когато го питат кой е платил на ромите, уж подкрепящи властта: „БСП не е правила организация за извозване на хора тук, за да подкрепят правителството. Това са просто наши симпатизанти“. След което заплашва гражданите с репресии, ако през есента се надигнат против новата тройна коалиция.
21 август (сряда), 10.00 ч. Министерският съвет се събира на редовно заседание, което в отсъствието на премиера се ръководи от министъра на правосъдието Зинаида Златанова.