Вижте резултатите от най-мащабното допитване, организирано някога в Европа. Сред десетте предложения, получили най-широко одобрение, има и едно на българка
Автор: Десант
Между 4 февруари и 15 март WeEuropeans проведе най-мащабното допитване, организирано някога в Европа.
Европейските граждани имаха възможност да предложат своите решения за бъдещето на Европейския съюз и да гласуват за предложенията на другите. Избраните с гласуване предложения от всяка страна бяха преведени и подложени на гласуване от всички европейци.
Десетте предложения, получили най-широко одобрение, представляват Гражданската програма, по която политическите партии от всички страни и организациите на гражданското общество са призвани да изразят мнението си с оглед на предстоящите европейски избори.
Ето какво искат участвалите в проучването 1,7 милиона жители на Стария континент:
Да се създаде общоевропейска програма за рециклиране. Суровините трябва да се използват повторно, а не да се унищожават (предложението е на Мари от Холандия).
Да се забрани на хора с престъпления (като укриване на данъци) да работят в публичния сектор или на изборни длъжности в Европа (предложението е на Алесандро от Италия).
Да се опазват горите с добро управление и да се възстановят широколистните гори. Трябва да засаждаме пет дръвчета за всяко отсечено дърво (предложението е на Анна от Ирландия).
Да се спрат данъчните облекчения за мултинационалните компании. Данъците трябва да се плащат в страната, в която се създава печалбата (предложението е на Джулс от Дания).
Да се инвестира в образование и научни изследвания (Предложението е на Джордж-Адриан от Румъния).
Да се защитават правата на работниците във всички страни от ЕС (Предложението е на Димитрис от Гърция).
Да се координират ограниченията по отношение на химикалите, особено в хранително-вкусовата промишленост (Предложението е на Рейнолдс от Швеция).
Да се подкрепят проектите с възобновяема енергия в градовете (Предложението е на Брут от Латвия).
Да има ясна и прозрачна информация за всички проекти и споразумения в Европейския съюз (Предложението е на Салвадор от Испания).
Трябва всички граждани от Европейския съюз, срещу европейска здравна карта, да могат да получат медицинска помощ във всяка страна на ЕС (Предложението е на Надежда от България).