Прякото общуване със животните е незабравимо преживяване и за малки, и за големи
Автор: Диана Славчева
Нови контактни зони, в които посетителите ще могат да общуват със животните, подготвят в зоопарк Бургас. Досега съществуващите такива пространства са две и в тях любителите на фауната могат да контактуват пряко с екзотичните алпàки и капибари.
Снимка: Архив Десант
В момента се подготвя новата контактна зона, която ще обитава дружелюбните котешки лемури, които са сред най-атрактивните обитатели на бургаския зоопарк. Те са се преселили тук от остров Мадагаскар и са изключително миролюбиви същества. Общуването с тях е забавно и предоставя възможност на посетителите за едно незабравимо изживяване.
В големия и просторен терен, където хората ще могат да ги хранят и да осъществяват директен контакт тях, ше е съоръжена с въздушен мост, чадъри за сянка, места за сядане и други удобства.
Другата контактна зона ще е с виетнамски декоративни мини прасенца. Те също се чувстват добре в компанията на хората. На контактите с животните най-много се радват децата, споделят наблюденията си служителите на зоопарка в Бургас.
My name is Irina. I am an expert in posting articles and texts on various websites.
Would you be interested in mutual cooperation? In fact, I have to propose you something but before starting working answer please this questionnaire in the link below: https://forms.gle/58NDRfrHg3RMdRcW7
It takes no more than 3 minutes but will clarify all the details of the project and accelerate each stage of your future partnership.
Thank you in advance for your time and I’m looking forward to a fruitful collaboration.
If you require any further information about the questionnaire or anything else, feel free to contact me.
Best regards, Irina
1
Молдовците били празно множест
20.01.2024 18:56:22
0
0
Да не забравяме че Румъния от няколко десетилетия признава съществуването на македонското й малцинство, отделно от по-старо признатото бг,
също и русинското, отделно от по-старо признатото украинско.
Интересно е че Румъния е признала така "македонското" й национално малцинство, както и русинското през една и същата 2000 г.!
Напоследък Румъния е "убедила" Украйна (чрез изнудване с правото й на вето срещу украин. членство в ЕС и с прекратяве на помощ дадена срещу Русия) повече да не признае, тоест: да раз-признае молдовското й малцинство, въпреки че това е нарушение на човешки права и международно право като в Укр. има хора с молд. етническо самосъзнание.
Тоест, Румъния продължава да признае русинското й малцинство като различно от украинското, обаче на Укр. не й беше разрешено да продължи да признае молд. Й малцинство като отделно от румънското.
Тоест, Украйна сама си създава проблеми, като от сам нататък румънското й национално малцинство е по-многобройно (чрез сливане на етническите молдовци в етническите румънци), значи, и по-безобразно в исканията му насочени към Украйна.
Теоретично, проблеми ще има Украйна и с Молдова, поради раз-признаването на молдовското й малцинство, обаче мд. власти изглежда да са румънизирани, така че те няма да дадат Украйна под съд в международните съдилища.
Това че Тараклийският университет е станал клон на български университет, ако не сгреша, е резултат на липса на воля от страна на про-румънските молдовски власти повече да го финанцират!
Въпреки че тараклийските българи си плащат данъците в Молодва!
Защо тараклийските българи нямат етническо-териториална автономия в Молдова, за разлика от гагаузите? Защо тази дискриминация?
И всичко това се случва при положение че Бг. има право на вето относно членството на Молдова в ЕС!!!
Относно румънските учебници по "история", там пише че Бг. и Украйна "са" крадци на рум. изконни земи.
Русини су успели да се изборе за признање мањинског статуса (2000), што је изазвало реакцију украјинских чинилаца, који су 2003. године затражили од румунских државних власти да се одлука о признању русинске мањине повуче, те да се Русини поново подведу под Украјинце. Румунске државне власти нису усвојиле тај захтев.[4][5][6]
Asociaţia Macedonenilor din România – A.M.R., a fost înfiinţată în anul 2000 ca urmare a iniţiativei unui grup de macedoneni inimoşi.
Macedonenii sunt recunoscuţi ca minoritate naţională în România din anul 2000 [...]
Google Translate:
The Association of Macedonians from Romania - A.M.R., was founded in 2000 as a result of the initiative of a group of passionate Macedonians.
Macedonians are recognized as a national minority in Romania since 2000 [...]