Че затягането на коланите не е от вчера, в това се убеждаваме, като разгръщаме пожълтелите страници на „Вестник за жената” с дата 21 януари 1922 г. Обект на икономии основно са били не друго, а чиновнишките възнаграждения:
„Съгласно едно окръжно на министъра на финансите във връзка с балансирането на бюджета за идната година, процентното добавъчно възнаграждение върху основните заплати, прибавките и добавъчното, което е сега 40 на сто, ще се намали на 20 на сто от април тази година”.
В броя намираме и разпоредба, отнасяща се до движението в столицата: „Градоначалството забранява движението по улиците след 1 и половина после полунощ”
Не са подминати и новините, свързани с църковния живот. Така например става ясно, че: „Светият Синод на Българската църква проектира през пролетта да открие при некои манастири пансион за девици-монахини”.
И, разбира се, отделено е подобаващо място за културните прояви, които в онова време са се отличавали с особен ентусиазъм и оригиналност: „Към средата на февруари Народният театър ще празнува 15-годишнината от откриването си. Освен честването на театъра с тържествено утро, ще се даде юбилейно представление, на което ще се играе по едно действие от всички пиеси, играни в турско време – от зараждането на театъра до днес: „Райна княгиня”, „Многострадалната Геновева”, „Михалаки чорбаджи”, „Иванко”, „Борислав” и „Самодиви”. За всяка пиеса ще се употребяват такива декори, грим и игра, както са играни на времето си”.
Прегледът на стария печат е изготвен с любезното съдействие на Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий” – София