Топ нефрологът д-р Николай Тодоров ще преглежда безплатно в Бургас на 12 март, съобщават от диализен център „НефроЛайф“. Скринингът е част от кампанията на здравното заведение по повод Световния ден за борба с бъбречните заболявания, който ежегодно се отбелязва през втория четвъртък на март.
Консултациите със специалиста са насочени към пациенти в преддиализен и диализен стадий, за които е необходима високоспециализирана и надеждна оценка на здравословното състояние.
Желаещите да запишат своята консултация могат да го направят на тел. 056/ 555 588 ина 0879/ 084 777, както и на място в “НефроЛайф” на ул. Транспортна (зад МОЛ Плаза).
За Световния ден, който тази година се пада на 11 март, екип на диализния център е подготвил и допълнителна инициатива в подкрепа на хронично болните пациенти. От 10 до 14 часа, в района до Часовника в морския град, всеки желаещ ще може да получи информационни материали, както и зелена лентичка, която да носи в подкрепа на хората с бъбречни заболявания през целия месец. Кампанията се осъществява в партньорство с Община Бургас.
„За нас е важно да повишим информираността на бургазлии към този вид здравословни проблеми, както и да предоставим възможност за консултации с водещи специалисти в областта на нефрологията. Хората трябва да знаят, че навременната профилактика е изключително важна за контолиране и дори забавяне на развитието на бъбречните заболявания.
Следвайки най-добрите практики, взаимствани от Израел, ние сме убедени, че с адекватно и навременно лечение пациентите с бъбречна недостатъчност, ще живеят дълъг, продуктивен и ползотворен живот“, коментира административният мениджър на „НефроЛайф“ Силвия Гюлева.
Д-р Николай Тодоров е медицински управител и главен нефролог в медицински център „НефроЛайф“. Завършва Висше медицинско образование през 1977 г. в София, като придобива специалност по Вътрешни болести през 1983г. и Нефрология през 1985г.
Специализира “Временен съдов достъп за хемодиализа – катетеризация на вена субклавия по метода на Селдингер за пациенти на хемодиализа” във Фрайбург, Германия, през 1984 г. и въвежда метода в България.
През 1994 г. специализира “Подготовка на болни за бъбречна трансплантация и лечение след трансплантация”, както и “Поставяне на постоянни тунелизирани катетри при болни на хемодиализа” в Болница Еразъм в Брюксел Белгия в Клиника по Нефрология и трансплантация при Проф. Ванерьоген и Проф. Абрамович.
Има редица публикации в областта на съдовият достъп при болни на хемодиализа и доклади на научни конференции.