Ще се предприемат и целенасочени действия в посока активизиране на фериботните връзки
Автор: Десант
Министърът на транспорта и съобщенията Николай Събев и извънредният и пълномощен грузински посланик Тамуна Лилуашвили обсъдиха възможностите за откриване на директна въздушна линия между България и Грузия.
Нейно превъзходителство представи готовността на грузинското правителство да предложи сериозни отстъпки и привилегии към българските авиопревозвачи, които заявят интерес да оперират по тази линия.
За постигане на по-добра транспортна свързаност както между двете страни, така и в по-широк план между Европа, Кавказ и Азия, ще се предприемат и целенасочени действия в посока активизиране на фериботните връзки.
В края на срещата министър Събев заяви, че икономическият интерес на България подсказва, че трябва да се акумулират всички възможности от страна на Грузия и България и да се предоставят необходимите условия пред бизнес средите, за да се възстановят товарооборотът, пътникопотокът и икономическите отношения.
През тази година с валидиране на марка ще бъде отбелязана 30-та годишнина от установяването на дипломатически отношения между двете София и Тбилиси.
U.S. Secretary of State Edward Stettinius to U.S. Missions
(Washington, Dec.26, 1944)
[...]
This Government considers talk of “Macedonian nation”, “Macedonia Fatherland”, or “Macedonian national consciousness” to be unjustified demagoguery representing NO ETHNIC or political REALITY, and sees in its present revival a possible cloak for aggressive intentions against Greece.
[...]
През недалечното минало (годините на Втората Световна Война) САЩ официално не бяха признали съществуването на "етническите македонци", въпреки че Съветски Съюз вече беше направил това през 1934 г.
Американците даже твърдяха че "македонската народност" е продукт на комунизма (комунистите от Югославия и България), насочен срещу Гърция, страна която те (заедно с британците) възнамеряваха да не оставят да падне в сферата на влияние на комунистическия Съветски Съюз.
Това не е истината, като македонизма се появява по-рано от 1934 г., обаче решението на Коминтерна, тоест: особено на Комунистическа Партия на Съветски Съюз (като най-мощната партия/членка от Коминтерна) и, следовтателно, на Съветски Съюз като държава дава силна подкрепа на македонизма.
Подкрепата на Съветски Съюз за комунистическа Югославия след края на Втората Световна Война е водила до създаването на автономна социалистическа република Македония, тоест автономна държавица, обаче с право за отцепване от останалата Югославия и провъзгласяване на независимост, тоест полу-независима територия на "етническите македонци", македонизма, анти-българизма, анти-гърцизма (донякъде и на анти-албанизма).
Вероятно Съветски Съюз, чрез решението на Коминтерна от 1934 г., е имал решаваща роля при създаването на автономна югославска република Македония (като преди това Вардарска Македония беше в състав на Сърбия, а "македонците" бяха провъзгласени за "южни сърби").
Понастоящем обаче американците, британците и западняците от ЕС като че ли са забравили че бяха категорично анти-македонизма и про-Гърция в не чак далецното минало.
Щом македонизма се основава на българофобия западняците би следвало да са на страна на България в спора й със Северна Македония + те би следвало да продължат да са на страна на Гърция в спора й със същата РСМ (като уж последователни и принципни правителства/държави).
Особено щом Бг. и Гърция (а и Кипър) са страни-членки на ЕС, докато РСМ само желае да стане, тоест западните европейски Велики Сили са уж равноправни колежки с България в ЕС (няма солидарност, няма равноправност, няма последователност, няма принципност).