Тя е посветена на Световния ден на водата и дава отговор на въпросите дали в него се срещат отровни риби, колко е „опасна“ черноморската акула, защо калканът е плосък и пр.
Автор: Десант
„Черно море и неговите обитатели“ е беседата, която Регионалният исторически музей в Бургас посвещава на Световния ден на водата. Той се отбелязва ежегодно от 1992 г. насам и цели да привлича вниманието върху важността и опазването на водните ресурси.
По този повод в седмицата от 20 до 24 март посетителите на Природонаучния музей към РИМ-Бургас ще научат любопитни факти за нашето Черно море и неговите обитатели.
Специалната беседа, разработена от екипа на институцията, ще представи основните характеристики на Черно море, като по-слаба соленост, наличие на слой от сероводород, който е лишен от живот и др, и как тези особености са се отразили на неговите обитатели.
Посетителите ще научат дали в него се срещат отровни риби, колко е „опасна“ черноморската акула, защо калканът е плосък, а морската лястовица риба ли е или птица.
Лекцията е насочена предимно към ученици и студенти, но и към всички любознателни жители и гости на морския град. Лекторите са музейните специалисти, които са посветени в темите и могат да ги представят по интересен и увлекателен начин.
Беседата e по предварителна заявка на място в музея (ул. К. Фотинов 30) или на телефон: 056 84 32 39.