Зеленчуците През юли може да засадите късните тиквички. Семената се засяват в гнезда на разстояние 50-60 см. едно от друго. Време е да засадите и късен алабаш.
По това време чубрицата вече е разцъфнала. Това е най-подходящото време да я оскубете и изсушите на сянка, като покриете букетчетата с вестници, за да ги предпазите от прах. По същия начин може да изсушите и ментата, като отрежете цъфналите й стъбла и ги навържете на китка.
Овошките Времето през юли е благоприятно за вкореняване на къпини чрез отводи. Заровете в пръст върховете на издънките и след време ще имате качествен размножителен материал.
Вече започват да зреят летните плодове. Ако искате да ги запазите по-дълго време свежи, трябва да ги берете в по-хладните часове на денонощието, като ги държите на сянка, докато сте в градината си. Гроздето През юли се правят зелените резитби на лозите. Буйнорастящите сортове трябва да се кършат, стига да не са оформени асмовидно. Окопайте лозовите насаждения и не пропускайте да ги напръскате срещу мана и оидиум.
Цветята Стайните цветя имат нужда от повече вода през юли, тъй като в помещенията вече е доста топло. Ако ще ходите на почивка, уговорете се с някой ваш близък да се грижи за тях. В случай, че такъм доброволец не се намери, насипете в по-големи съдове (може и дълбоки тави) пясък, в който заровете саксиите на дълбочина 2-3 см., като обвиете дъното им и почвата в тях с мъх. Преди да тръгнете на път, ги полейте обилно.