Преди 10 години е открит Морският оперативен център на ВМС


01 Юли 2021, Четвъртък


По случай годишнината началникът на Щаба на ВМС капитан I ранг Камен Кукуров поздрави личния състав на формированието и връчи награди 

Автор: Десант

На 1 юли 2011 г., в изпълнение на заповед на министъра на отбраната, с церемония по тържествено вдигане на националното знаме, е открит Морският оперативен център на Военноморските сили.

На същата дата е открита и „Брегова радиолокационна система за контрол на корабоплаването и охрана на морската граница - ЕКРАН”, която през следващата година е приета на въоръжение.

Още от създаването си Центърът участва активно в комуникационното и информационно осигуряване на процеса по управление, ръководство и контрол на силите и средствата от ВМС при участието им в учения, мисии и операции както в страната, така и зад граница.

През 2019 и 2020 г. към МОЦ са разкрити Център „База данни за противоминна борба“ и Център „Военноморски координационен елемент“.

По случай годишнината началникът на Щаба на ВМС капитан I ранг Камен Кукуров поздрави личния състав на формированието и връчи награди от името на командира на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов на заслужили и доказали своя опит и професионализъм през годините офицери, старшини, матроси и цивилни служители.

Със своя заповед началникът на Морския оперативен център повиши в звание и награди военнослужещи и цивилни служители.


В категории: Новини

1
Коментара по темата

Добавете коментар

Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Моля, въведете защитния код
1
ПротивРевизионистот
02.07.2021 04:14:19
0
0
http://astra.iasi.roedu.net/constelatiiiesene/pdf/CI-Nr9Pag1.pdf
Известното (в Румъния) стихотворение на "най-великия" румънски поет М. Еминеску "Дойна"
там има тези много известни стиховеhttp://astra.iasi.roedu.net/constelatiiiesene/pdf/CI-Nr9Pag1.pdf:
De la Nistru pan' la Tisa
tot romanu' plansu-mi-s-a
От [reka] Днестър до [r.] Тиса
всичките румънци са оплаквали на мене
и т.н.
Това са били "естествените а и историческите граници" на румънски народ, според румънските националисти и "историци" от края на 19. век; само част от тези земи тогава са били в състав на Румъния (например днешна румънска Буковина не е била в състав, обаче през времето на Велика Румъния - 1920-1940 - цяла Буковина, включително и днешната украинска са влизали в нейния състав).
От тези стихове се разбира много добре че тогава, в края на 19. век румънските "историци" нямаха никакви териториални претенции спрямо Приднестровието.
Също така, Приднестровието не е било част от Велика Румъния (с изключение района на гр. Бендер - на румънски Тигина- и околностите които са разположени западно от река Днестър и те не са част от географското Приднестровие).
Понастоящем обаче румънските "историци" имат претенции не само към територията на бившата Велика Румъния (в това число и Южна Добруджа), а и към Приднестровието която никога не е бил в състав на Велика Румъния и също така тази територия не беше обект на румънски апетит чак до късно (в края на 19. век още не беше в прицел на румънските "историци".
Учудвам се как обясняват румънските "историци" тази непоследователност/безлогичност?
Последно Публикувано
Горещи дискусии
Вестник Десант от 2009 Всички права запазени. Уеб дизайн, уеб програмиране, опитмизация за търсачки