Те представиха основните акценти в програмата на коалицията за подобряване на здравната система у нас
Автор: Десант
Демополизиране на здравноосигурителния модел, въвеждане на електронно здравеопазване, формиране на нова лекарствена политика – това са част от основните акценти в програмата на „Българските патриоти“ в областта на здравеопазването. Тя бе дискутирана с експерти от бургаските болници на кръгла маса, организирана от патриотите в Бургас.
Във форума взеха участие водачът на листата на коалицията за 2 МИР-Бургас адвокат Христиан Митев и кандидатите за народни представители Валери Ангелов, Радослав Петков, Марияна Лефтерова, Антон Стоянов и Ивайло Стаматов. В дискусията взеха участие д-р Вергиния Цанова - управител на Медицински център „Д-р Стайков“, д-р Николай Игнатов - началник на ОАИЛ в УМБАЛ „Дева Мария“; д-р Исмет Мехпмедов - управител на Медицински център „Фор лайф“, както и зам.-председателят на Комисията по здравеопазване в 44-ото Народно събрание Георги Колев.
Участниците във форума бяха категорични, че е назрял моментът за промени, като бе изтъкнато, че идеите на патриотите за това са много добри и адекватни.
От коалицията ще настояват да се засили ранната диагностика и профилактиката; да има по-широко използване на генерични лекарства; в малките населена места да се осигурят лекарства и медицинска помощ чрез мобилни консултативни кабинети и аптеки; да се въведат диагностично свързнани групи, така че средствата да се разпределят по-справедливо между болниците; да се увеличи пакета, заплащан от НЗОК за стоматологичната помощ и пр.
Участниците във форума бяха категорични, че е много важно да се остойности адекватно работата на лекарите и медицинските сестри, така че да не се стига до недостиг на медицински кадри и търсенето от тяхна страна на по-добро заплащане в чужбина.
Друго направление, в което трябва да се положат усилия, е да се повиши информираността на пациентите за това какво им се полага да получат по Здравна каса и какво е нужно да заплатят те, както и да се увеличи здравната култура на населението като цяло.
„В момента у нас болестолекуваме, а не здравеопазваме“ - изтъкна бившият депутат Георги Колев.
Кандидатите за народни представители от „Българските патриоти“ за Бургас се ангажираха в бъдещото Народно събрание да работят неотстъпно, за да се промени досегашния модел на здравната система и да се подобри нейното финансиране и подпомагане от страна на държавата.
КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!
Статията е стара, от 2004 или 2005 г. и въпреки това през 2012 г. има много подобна статия във в. Десант (тоест: за румънските териториални и малцинствени претенции) понеже нищо се беше променило в отношенията на румънските власти и „историци“ спрямо България. От 1940 г. до днес днешен те чакат подходящ момент за да повтарят кражбата на Южна Добруджа.
Здравко Китов
"Румънски националисти си искат Южна Добруджа
Изборите в Румъния донесоха нов повей на национализъм от север, който отдавна бе предсказан от световните геополитици. Неслучайно още преди разпадането на Варшавския договор Збигнев Бжежински предупреждаваше, че социализмът ще избие в краен национализъм. Партията на Тудор спечели 20% от гласовете в Парламента с размахването на една карта – карта, на която Румъния е представена в границите си преди Крайовската спогодба и на която Тутракан, Силистра и т.н. Южна Добруджа е във владение на неговата страна. Той обеща на румънците, че ще им върне изконната земя, ако го изберат за президент. Те не повярваха и не го избраха, но той стана вторият човек в тамошната политика след социалиста Илиеску. Отиде на втори тур, където ще загуби, но влиянието му е огромно.
Това става в мултинационална страна, където унгарци, немци и българи са едва ли не една трета. Където по националната телевизия има по един час седмично програма на унгарски и немски и по-рядко на български и цигански. Бившият придворен поет на Чаушеску така забаламоса избирателите, че те вече се виждат пазаруващи в граничния град Варна, разхождащи се в румънския дворец в Балчик и хранещи се с пшеница от Добрич. Прагматично даде вота си румънският избирател, който в Карпатите мръзне и гладува и само може да мечтае за земята, която ние оставяме да пустее.
Дотук всичко си е румънска работа, но има и нашенска.
Къде е Надето, за да попита официално каква е тази карта и какъв е този, дето обещава българска земя на румънския избирател? В Брюксел е Надето и чака да паднат визите. В нейното министерство мишките си играят (и получават за това заплати), докато котката – шефка плаче по вратите европейски. Защо не реагира ВМРО, която се пише националистическа партия? Кой праща невръстни фенове да пишат, че майчиния им език е български и не искат турски по телевизията? Защо той не реагира? Заплаха за Б-я не са само турските интереси, които в повечето случаи са икономически, а и румънските, сръбските и гръцките, които са политически. За Македония да не говорим. Ние си я имаме за наша, те имат Б-я за част от тяхната държава и изобщо… Не трябва ли Надето да погледне около себе си и да вземем да оправим нещата в съседство, че оттам ни чакат заплахите."