Интересувам се от изпитани народни рецепти за лечение
на доброкачествено туморче на левия бъбрек.
Денка Димитрова,
Бургас, жк „Славейков“
Според д-р Васил Василев от Клиниката по урология на Университетската болница „Александровска“ в София, най-честите доброкачествени туморни формации на бъбрека са кистите. Другите два вида са ангиомиолипомът и онкоцитомът, които се срещат много по-рядко.
В едно официално издание на Европейската асоциация по урология обаче кистите в бъбреците не се класифицират като тумори, а такива са само посочените по-горе ангиомиолипом и онкоцитом.
За болния човек проблемът обаче съвсем не опира в терминологията или подредбата в една или друга класификация, а до поставената точна диагноза от лекар-специалист. Нещо, което винаги съветваме нашите читатели да направят преди да започнат каквото и да е лечение с народни средства.
И винаги напомняме, когато се изпращат въпроси до нас с молба да поместим изпитани народни рецепти, да се цитира в тях и точната диагноза. Защото без нея дори и най-добрият билкар е в състояние да даде само общи съвети, които може и да не помогнат.
В нашия брой 39 от 2 октомври 2015 г. поместихме на същата тази страница пет народни рецепти за лечение на кисти на бъбреците в отговор на въпрос на друг наш читател - Тодор П. Митрев, с. Лещница, община Сандански, Благоевградска област. Първата от тях горещо ни бе препоръчана от хора, който са я прилагали върху себе си. Тя е следната:
Четири листа от широколистен живовлек се запарват в 400 мл вода. Оставя се да изстине и се прецежда. Пие се по една винена чаша преди хранене. За 2 месеца кистата на бъбрека ще изчезне напълно.
Тъй като обаче сега ние не знаем как точно е диагностицирано „доброкачественото туморче на левия бъбрек“ на нашата читателка от Бургас Денка Димитрова и дали това въобще е направено, няма да повтаряме останалите вече публикувани рецепти, а ще предложим на нея и други хора с подобен здравен проблем народни методики за лечение на останалите два вида тумори на бъбреците.
Рецепта 1: Използва се 20-процентна спиртова настойка от прополис. От нея 4 пъти на ден се приемат по 20 капки в чаша хладка вода. Курсът на лечение е 4 месеца.
Рецепта 2: 100 г наситнени плодове от шипка се заливат с 500 мл вряла вода. Оставя се да престои 50 мин. на водна баня. Прецежда се. Получената течност се приема топла в обем не повече от 2 ч.ч. на ден.
Рецепта 3: 50 г ленено семе се заливат с 350 мл вряла вода и се оставят да врат на слаб огън в продължение на 15 мин. Прецежда се и течността се оставя на изстине. От нея се пие по 50 мл на гладно сутрин, веднага след ставане.
Рецепта 4: 2 с.л. изсушени цветове от картофи се заливат с чаша вряла вода и се оставят да преседят 3 часа в термос. После се прецежда и течността се изпива на два пъти - сутрин и вечер - 30 мин. преди храна.
Прилагането на рецептите не изключва
консултация с медицински специалисти